Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací

PP KLUB

PPP Liberec každoročně nabízí bezplatný ucelený cyklus zážitkových seminářů PP klub. Je určen žákům středních škol, kteří chtějí studovat vysoké školy humanitního zaměření, případně mají potíže v sociálních interakcích nebo řeší osobní problémy, které nemohou sdílet v rodině nebo ve školním prostředí. PP klub je zejména vhodný pro žáky 3. a 4. ročníků SŠ. V případě volné kapacity mohou být přijati i žáci 2. ročníků.  
V programu PP klubu se nacházejí techniky pro nácvik porozumění v oblasti interpersonálního vnímání, emočního sebevyjádření, různé formy verbální a neverbální komunikace, techniky rozvíjející kooperativní chování a konstruktivní formy soupeřivého chování, techniky podporující samostatné rozhodování a přebírání zodpovědnosti za své volby.
Naším hlavním cílem je podpora jedince a rozvoj jeho osobnosti v rámci skupinové dynamiky. Na rozdíl od preventivních programů, které jsou často zaměřené na problematiku návykových látek nebo šikany v kolektivu, se PP klub primárně věnuje seberozvoji a sebezkušenosti, rozvoji sociálních dovedností a vlastnímu sebepoznání. 
Naší snahou je poskytnout studentům Program, který je primárně tréninkový a naučný a současně také dostatečně atraktivní a zábavný.

Výtah z programu:  
-    sebepoznání
-    interpersonální vnímání
-    empatie, emoční inteligence
-    komunikace 
-    asertivita
-    řešení konfliktů
-    sociální tematika, dovednosti 
-    týmová spolupráce
-    techniky a prvky psychoterapie, psychodramatu, arteterapie

10 setkání se bude konat v rozmezí jednou za 3-4 týdny vždy ve středu od 16:00 do 18:00 přímo v budově PPP Liberec, Truhlářská 360/3, Liberec 2. (Termíny setkání: rok 2023 – 8.11., 29.11., 20.12., rok 2024 - 10.1., 31.1., 21.2., 20.3., 17.4., 15.5., 5.6.)
První setkání se bude konat 8. 11. 2023 od 16:00.

Účastníci kurzu získají osvědčení. Osvědčení lze uplatnit u přihlášek na vysokou školu humanitního směru (studium psychologie, filozofie, speciální pedagogiky, sociologie, pedagogiky a dalších oborů).

Lektoři: Mgr. Anna Jirsáková a Mgr. BcA. Lenka Rokosová. 
Zájemci se mohou hlásit přímo lektorce Lence Rokosové na email: rokosova@pppliberec.cz do 1. 11. 2023. Do emailu uveďte jméno, školu a ročník studia. 
 

 

Soubory ke stažení

$alt_typ
PP KLUB 2023 pozvánka
206.8 kB
03.10.2022 11:29
v. 1
Jana Hlavová