Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací

Jak se objednat

Jak zažádat o vyšetření:

O vyšetření v PPP žádají zákonní zástupci dítěte, případně zletilý žák nebo student. Týkají-li se obtíže vzdělávání dítěte, je nutné vždy doložit k vyšetření písemné sdělení školy o poskytování podprůrných opatření včetně vyhodnocení jejich efektivity. Rodiče mohou kontaktovat PPP i bez spolupráce školy, pokud se problémy dítěte nikterak nevztahují k jeho vzdělávání.

Kdo podává žádost?
Nezletilé dítě objednává k návštěvě poradny zákonný zástupce. Zletilý žák (starší 18-ti let) se objednává sám.

V prvním kroku řešte problémy Vašeho dítěte nejdříve ve škole s pedagogem či s pedagogy, výchovnou poradkyní, případně s vedením školy.

U méně závažných obtíží (například: pomalejší pracovní tempo či mírné výkyvy v soustředění), upozorňujeme na možnost využití 1. stupně podpůrných opatření, který po dohodě se školou, může dětem, žákům a studentům výrazně pomoci překonat období od podání žádosti o vyšetření do realizace diagnostiky, stanovení našeho odborného závěru a z něj plynoucích doporučení.

Jedná-li se o výukové problémy, je nutné k vyšetření doložit písemné vyhodnocení poskytovaných podpůrných opatření ve výuce (vypracovává, realizuje, vyhodnocuje škola). Podporu škola poskytuje žákovi cca 3 měsíce před poskytnutím poradenské služby v PPP.

Prosíme Vás o dostatečnou specifikaci problému, který Vás vede k podání žádosti o vyšetření, aby bylo možné včas a efektivně odlišit závažnost a charakter obtíží. 

Jak se mohu objednat?

  • Telefonicky, e-mailem nebo osobně. Tel.: 482 710 517, e-mail: poradna@pppliberec.cz
  • Žádost o vyšetření přijímají sociální pracovnice poradny (Bc. I. Gromová, E. Zoulová, DiS.)

Co je potřeba uvést?

  • základní údaje (své jméno, jméno dítěte a datum jeho narození, kontaktní adresu, telefon, školu, třídu…)
  • zda už bylo dítě v naší poradně vyšetřeno (a ve kterém roce)
  • zda má za sebou nějaké jiné psychologické, speciálně pedagogické nebo další odborné vyšetření (mimo naší poradnu)
  • jaký je důvod žádosti o vyšetření - podrobná specifikace problému vašeho dítěte
  • doložit plán pedagogické podpory nebo jiný popis dosavadního průběhu vzdělávání a vyhodnocení poskytovaných podpor ve výuce (do PPP zašle škola, kterou rodič o zaslání požádá)

Nebojte se popsat problém vlastními slovy, takový popis bývá často výstižnější než snaha o odborné pojmenování problému.

Soubory ke stažení

$alt_typ
Zpracování osobních údajů 2019
461.6 kB
31.12.2021 14:22
v. 1
Jana Hlavová
$alt_typ
Žádost o poradenskou službu
27.5 kB
31.12.2021 14:22
v. 1
Jana Hlavová