Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací

Upozornění pro klienty

08.02.2024 v 00:42, autor: Mgr. Jana Hlavová
Upozornění pro klienty


Vážení klienti,

velice se vám tímto omlouváme, ale naše poradna se dlouhodobě potýká s vysokým vytížením a přetížením. Vzhledem k nedostatečným personálním kapacitám na našich pracovištích nejsme přes veškerou a intenzivně vyvíjenou snahu všech našich odborných zaměstnanců schopni ve všech případech dodržet zákonnou lhůtu 3 měsíců pro vyšetření.

Rovněž vám tímto doporučujeme možnost využití 1. stupně podpůrných opatření ve škole, kterou vaše dítě navštěvuje, a to zejména u méně závažných obtíží (např. pomalejší tempo práce, drobné obtíže ve čtení, psaní, počítání, problémy se zapomínáním, drobné obtíže v koncentraci pozornosti, aktuálně nepříznivý zdravotní nebo psychický stav, případně dlouhodobé problémy malého rozsahu a intenzity). Po dohodě se školou může tato popora vašim dětem výrazně pomoci překonat jejich potíže. Komunikujte s třídním učitelem/ učitelkou a využijte služeb školního poradenského pracoviště ve škole, kterou vaše dítě navštěvuje (školní psycholog, školní speciální pedagog, výchovný poradce, metodik prevence).

Dále lze také využít možnost konzultace a metodické podpory ze strany našich odborných zaměstnanců pro pracovníky ve škole.

Děkujeme vám za pochopení a trpělivost. Věříme, že se nám s vaší pomocí podaří společně najít cestu, jak včas a zároveň efektivně pomoci s řešením problému, který vás a vaše děti trápí.

S upřímným poděkováním za celý tým zaměstnanců PPP Liberec

Mgr. Jana Hlavová, ředitelka PPP Liberec